Go to home page Workflow

Sıkça Sorulan Sorular

Karavanlarınız hangi model araçlardan yapılıyor?

Craftolia, karavan yapımına uygun her araçtan karavan üretecek alt yapıya sahiptir. İster aracınızı kendiniz getirin, isterseniz aracı birlikte seçelim. Campervan tipi karavana dönüştürülmeye müsait her araçtan size özel bir karavan üretebiliriz.

Karavan ile birlikte hangi ekipmanlar sunuluyor?

Başlangıç paketimizde; mutfak, banyo ve aksesuarları, masa, oturma alanı, buzdolabı, koltuklar, karavan tüpleri, ocak, tente, güneş panelleri bulunuyor. Başlangıç paketi içinde bulunan ana kısımlar ve ekipmanlar dışında Craftolia karavan; ek güneşlikler, anten, tv, fırın, klima, bisiklet taşıyıcı vb. gibi ekipmanları da isteğinize göre karavanınıza ekliyor.

Karavanda elektrik enerjisi nasıl sağlanıyor?

Karavanda elektrik enerjisi, araç aküsü haricinde karavana yerleştirilen yaşam akülerinden sağlanır. Yaşam aküleri güneş panellerinden gelen enerji ve/veya dış elektrik alım noktasından sağlanacak 220V enerji ve/veya araç çalışırken araç motorundan aktarılan enerji ile doldurularak kullanılır.

Karavanda atıklar nasıl tahliye ediliyor?

Karavanda 2 atık çeşidi vardır: tuvalet atıkları ile lavabolar ve duştan gelen gri su. Tuvalet atıkları kasetli tuvaletin kaset bölümünde toplanır . Atık kaseti kolaylıkla çıkarılıp tekerlekleri sayesinde taşınarak uygun noktalara dökülebilir. Gri su deposu, uygun mazgallara ya da atık dökme için belirlenen yerlere boşaltılabilir.

Karavanın su deposu ne kadardır ve nasıl kullanılır?

Aracınızın projesine göre 100-300 litre arasında su deposu yapabilmekteyiz. Bu depodan gelen su mutfak, banyo ve dış duş için kullanılabilir.

Karavanda benimle birlikte kaç insan seyahat edebilir ve konaklayabilir?

Craftolia Karavan modelleri 4 kişinin seyahat edip konaklayabileceği şekilde tasarlanmaktadır.

Karavanda duş alma imkanları nasıldır?

Craftolia Karavanlar içinde kolaylıkla duş alınabilecek, kaliteli malzemelerden imal edilmiş bir duş kabinine sahiptir. Ayrıca sıcak su bağlantılı dış duş sayesinde araç dışında da duş alınabilir.

Karavanda özelleştirilebilir kısımlar nelerdir?

Karavanlarımız, seçilecek araca ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre iç mimari unsurların bulunduğu yerlerden, araç üstünden açılan tenteye; güçlü şarj aletleri seçeneklerinden, eğlence ve yaşam unsurlarının detaylandırılmasına kadar birçok özelleştirebilir özelliğe sahiptir.

Karavanımı gündelik hayatta taşıt olarak kullanabilir miyim?

Craftolia’nın ürettiği campervan karavan tipi, gündelik hayatta taşıt olarak da kullanılabilmektedir. Çekme karavanlarda olmayan bu imkan, campervan karavanların kompakt yapısı sayesinde şehir içi kullanım ve kolay park imkanıyla hayatınızı kolaylaştırır.

Karavan ile yol ve köprülerde ekstra ücret öder miyim?

Karavanınızda aldığınız ruhsat türüne göre aracınızın vergi ve yol geçiş ücretleri tespit edilmektedir. Standart bir campervan karavan kamyonet sınıfına girer. Yol ve köprü geçiş ücretleri de kamyonet sınıfına giren araçlarla aynıdır.

Karavanlarınız otomatik vites mi, düz vites mi?

Craftolia, campervan üretimine uygun her aracı karavana dönüştürmektedir. Aracın düz ya da otomatik vites olmasına müşterimiz kendisi karar verebilir.

Karavan kullanmak için hangi ehliyet gereklidir?

Craftolia’nın ürettiği campervan tipi karavanlar, otomobiller için geçerli olan B sınıfı ehliyetle kullanılır.

Karavan kiralayabilir miyim?

Craftolia Karavan kiralama hizmeti vermemektedir.

Go to home page Workflow Anasayfa Hakkımızda Nasıl? Blog Sıkça Sorulan Sorular İletişim